Η ιστορία μας

Το Κέντρο Ξένων Γλωσσών  Ε. Παπαδοπούλου ιδρύθηκε από την Ελισάβετ Δοκούζη – Παπαδοπούλου, πτυχιούχο Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ, το 1982 και από τότε αποτελεί σημείο αναφοράς στην εκμάθηση ξένων γλωσσών και στην ιδιωτική εκπαίδευση στον τόπο μας. Το σχολείο συμπληρώνει σχεδόν 40 χρόνια συνεχούς παρουσίας στην εκπαιδευτική και κοινωνική ζωή του Λιτόχωρου, καθώς και παροχής υψηλού επιπέδου υπηρεσιών στους μαθητές όλων των επιπέδων και ηλικιών στους γονείς και κηδεμόνες τους. Από το σχολείο μας πέρασαν πάμπολλες γενεές μαθητών, οι οποίοι όχι μόνο έμαθαν να μιλούν τη γλώσσα προτίμησής τους, αλλά διεύρυναν τους γνωστικούς τους ορίζοντες μέσα από το σύστημα διδασκαλίας και τις εκδηλώσεις του φροντιστηρίου μας. Επίσης, κατοχύρωσαν την γνώση τους αποκτώντας πιστοποιητικά γλωσσομάθειας μέσα από ένα οργανωμένο σύστημα προετοιμασίας και εξετάσεων και φερέγγυους φορείς εξετάσεων και πιστοποίησης με διεθνή παρουσία δεκαετιών.

Επικοινωνήστε μαζί μας

Το προσωπικό του Κέντρου Γλωσσών είναι δίπλα σας για να σας ενημερώσει σχετικά με τη δομή και την οργάνωση του σχολείου μας, καθώς επίσης και να σας συμβουλέψει σχετικά με την μαθησιακή διαδικασία στην εκμάθηση των ξένων γλωσσών.

Δείτε φωτογραφίες από τις εγκαταστάσεις μας